Jak dbać o zdrowie psychiczne osób starszych, poddane kwarantannie

Osoby starsze mogą stać się przygnębiony i niespokojny. W tym czasie izolacji, ważne jest, aby mieć towarzystwo, nawet zdalnie, i rutynowych działań.

Podczas kwarantanny, było kilka filmów w internecie seniorów „uciekających” z domów. Chociaż były to zabawne sceny, jest tam alert. Osoby starsze mogą naprawdę stać się przygnębiony i niespokojny, gdy czują, że są uwięzieni w domu, sam i nic do zrobienia.

Te uczucia dotykają ludzi w każdym wieku w kwarantannie, ale należy zwrócić szczególną uwagę na osoby starsze. Ze względu na starość wielu już cierpi na choroby przewlekłe, a problemy te mogą się pogorszyć, jeśli osoby starsze nie są odpowiednio pod opieką.

Jak dbać o zdrowie psychiczne poddanych kwarantannie starszych.
Właśnie ze względu na problem chorób przewlekłych osoby starsze są również częścią grupy ryzyka covid-19. Dlatego zaleca się, aby pozostać odizolowanym w domu. Czynnik ten zmusza ich jeszcze bardziej do bycia samotnym i znudzonym.

Dlatego ważne jest, aby osoby żyjące ze starszymi osobami pomagały im rozpraszać się w domu na wiele sposobów. Jest to technika dbania o zdrowie psychiczne poddanych kwarantannie starszych. Oto kilka wskazówek, co zaproponować wspólne działanie.

1. Opowiadanie i słuchanie historii
Osoby starsze zazwyczaj lubią opowiadać swoje historie z przeszłości. Zaproponuj dobrą rozmowę osobom starszym, zacznij zadawać pytania i zapamiętaj miłe fakty z przeszłości, aby mogli zacząć opowiadać swoje historie.

Opowiada również o tym, co się z tobą stało i prosi o radę. Ten czat pomoże osobom starszym się rozproszyć, lepiej się poznać, a także pomóc utrzymać ich pamięć bardziej aktywną.

2. Zaproponuj gry planszowe
Osoby starsze, które interesują się technologią, nadal lubią gry planszowe i planszowe. Jest to również duże rozproszenie uwagi. Poszukaj warcaby, szachy, ludo, karty, domino i inne, w zależności od tego, co dana osoba lubi najbardziej. Będzie produkować kilka godzin zabawy, oprócz przyczyniania się do koncentracji osób starszych.

3. Oglądaj filmy i programy.
Osoby starsze bardzo lubią telewizję, a obecnie można łatwo znaleźć stare filmy do pobrania. Zapytaj starszych, czy jest film, który chcieliby przejrzeć, lub zaproponuj im nowe filmy do obejrzenia.

4. Jeśli jesteś daleko, pozostań w kontakcie
Jeśli starsza osoba mieszka sama i nie możesz być z nią, dobrze wykorzystaj tę technologię. Wysyłaj wiadomości, nawiązywał wiele połączeń wideo, ponieważ ten kontakt jest niezbędny, aby starsi ludzie nie czuli się samotni i porzuceni. Kiedy nie masz wiele do zrobienia, godzina dnia czuje się jak pięć.

5. Zachęcanie do aktywności fizycznej
Jeśli jesteś w domu ze starszą osobą, zachęć ich do ćwiczeń lekkich ćwiczeń fizycznych, zgodnie z ich ograniczeniami, takimi jak taniec w pokoju i uprawianie gimnastyki. Jeśli mieszkasz w domu, spacer w ogrodzie jest również bardzo dobry.

6. Dodatkowa aktywność jako hobby
Gotowanie, szycie, rzemiosło, stolarstwo, gra na instrumencie … co najstarsza osoba lubi robić w wolnym czasie i nie zrobił więcej? Możesz zobaczyć czas, aby rozbudzić swoje zainteresowanie hobby, które przestałeś ćwiczyć.

7. Zorganizuj rutynę
Bardzo ważne jest, aby, jeśli najstarsza osoba nie ma tego nawyku, pomogła im stworzyć rutynę z harmonogramem wstać, kąpać się, jeść i wykonywać dodatkowe czynności. Rutyna pomaga utrzymać głowę zorganizowaną i spokojniejszą, a także sprawia, że dzień jest szybszy i bardziej przydatny.

8. Szanuj pragnienia i potrzeby
Podczas wszystkich tych działań i zadań uważaj, aby nie traktować starszej osoby jak dziecka. Musisz czuć się szanowany, być w stanie dać swoją opinię i porozmawiać o decyzjach, które są podejmowane. W przeciwnym razie, twoje poczucie własnej wartości będzie miało wpływ, więc twoje zdrowie psychiczne nie będzie dobre.

Niech robi wszystko, co w jego mocy, jak pozwalają na to jego ograniczenia, ale zawsze będzie w pobliżu, aby pomóc mu w tym, czego potrzebuje i być dobrym towarzystwom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *